What's New Special Events Student Resources Message Board Equipment Catalog Instructors Center

Watch video from the ninja attack at the banquet!!!

Martial Spirit Award – Mike DeLaura

Martial Artist of the Year – Stephen Rissman

Best Attendance Award – Leslie Ferrand

Black Belt of the Year – John Gaddis

Adult Karate Student of the Year – Lynn Gadzinski

Youth Karate Student of the Year – Haylee DeCoste

Tai Chi Student of the Year – Nancy LeRoy

Aikido Student of the Year – Jerome Ellis

Kobudo Student of the Year – Melissa Zwicker

Modern Arnis Student of the Year – Kelan Akers

Lil’ Dragon of the Year – Devin Rossi

Adult Masters Club Member of the Year – Brian DeGuise

Youth Masters Club Member of the Year – Montgomery Owsiany

Adult BBC Member of the Year – Mary Cortis

Youth BBC Member of the Year – Samantha Orr

Family of the Year – The Cameron Family

Aunt of the Year – Auntie Nancy “Jean” Harris

Parents of the Year – Jeffery & Franga VanAssche

Decade Awards:

Sean Grubba

Brandon Slicker

Chris Roman

Stephen Rissman

Ryan McAllister

Black Belt Promotions:

Junior Black Belt Level II - Montgomery Owsiany

Junior Black Belt Level I - Delilah Akers

Special Presentations:

Kobudo Shodan-Ho - Tony Romanelli

Kobudo Shodan-Ho - John Gaddis

Perfect Attendance Awards:

Daniel Anderson

Reuben Bartlett

Kara Belanger

Chris Benvenuti

DeAnte Brown

Richard Cameron

James Cameron

Jeffrey Charles

Haylee DeCoste

Brian DeGuise

Michael DeLaura

Leslie Ferrand

John Gaddis

Lynn Gadzinski

Austin Gagnier

Daniel Gamalski

Rico Garcia

Sean Grubba

David Halatsis

Mary Harris

Ashley Holmes

Joseph Iaquinta

Mitchell Joseph

Nicholas Joseph

Alexander Kraft

Alex LaRoche

Nancy LeRoy

Kevin Martin

Kelley Miko

Samantha Orr

Daniel Orr

Montgomery Owsiany

Alexis Paul

Austin Paul

Kyle Pfahl

Cody Podlaskowski

Ryan Rehwoldt

Stephen Rissman

Tony Romanelli

James Romeo

Devin Rossi

Matthew Rosso

Nicholas Rosso

Christopher Sputa

Shane Thiede

Adam Trevino

Bradly Tunney

Chase Turvey

Jeffery VanAssche

Melissa Zwicker

Karate Class Act Awards:

Cranes - David Girimonte

Dragons - Adrien Brudvig

Tigers - Nicholas Rosso

Leopards - Kyle Pfahl

Snakes - Matthew Rosso

Phoenix - Adam Trevino

100 - Dawn Gould

300 - Mary Harris

450 - James Gaddis

500 - Leslie Ewald

Karate Shining Star Awards:

Nicholas Koszewski

Ryan Rehwoldt

Jacob Alandt

Outstanding New Student Awards:

Adrien Brudvig

Jerome Ellis

Matthew Ramsey

Outstanding Achievement Awards:

Katie Hulet

Lil’ Dragons Awards:

Dominic Bertolino

DeAnte Brown

Mitchell Dawson

Xavier Francis

David Geldhof

Aaron Gibbons

Antonio Grice

Pearson Hamilla

Mitchell Joseph

Alexander Kraft

Alex LaRoche

Jack Munster

Adam Racey

Matthew Ramsey

Devin Rossi

Chance Sabo

Alexander Schneider

Peter Skirpan

Christopher Sputa

Chase Turvey

Davis Young

Demonstration Team

Melissa Zwicker

Mary Cortis

Leslie Ewald

Brian DeGuise

Kelan Akers

Nancy LeRoy,

Stephen Rissman

Brandon Slicker

Ryan McAllister

Montgomery Owsiany

James Gaddis

Jeffery VanAssche

Adam Trevino

Delilah Akers

Sensei Dean Romanelli

Tony Romanelli (Surprise Ninja)

John Gaddis (Surprise Ninja)

Top of Page

Back to R.I.M.A. Archives

View pictures from the banquet!!!

Watch video from the ninja attack at the banquet!!!

Post your comments about the event on our Message Board!!!