What's New Special Events Student Resources Message Board Equipment Catalog Instructors Center

Martial Spirit Award – Chris Benvenuti

Martial Artist of the Year – Brian DeGuise

Best Attendance Award – Jeffery VanAssche

Black Belt of the Year – Tony Romanelli

Karate Student of the Year – Shane Thiede

Tai Chi Student of the Year – Jeff Charles

Aikido Student of the Year – Montgomery Owsiany

Lil’ Dragon of the Year – Alexis Paul

Adult Masters Club Member of the Year – Stephen Rissman

Youth Masters Club Member of the Year – Adam Trevino

Adult BBC Member of the Year – Lynn Gadzinski

Youth BBC Member of the Year – Daniel Anderson

Family of the Year – The DeLaura Family

Parents of the Year – Donald & Katherine Orr

Decade Awards:

Tony Romanelli

Jeffrey Guina

Chris Brown

Daniel Khalil

Black Belt Promotions:

Lucas Khalil - Junior Black Belt Level I

Special Presentations:

Delilah Akers - 2nd Kyu Brown Belt

Reuben Bartlett - 4th Kyu Green Belt

Outstanding Contributions Awards:

Butch Romanelli

Chad Romanelli

Karen Romanelli

Tony Romanelli

Jerry Hackstock

Phil Hernandez

John Gaddis

Melissa Zwicker

Chris Brown

Perfect Attendance Awards:

James Cameron

Nicholas Becker

Mitchell Joseph

Alex Kraft

Alexis Paul

Stephen Ross

Lauren Thomas

Richard Cameron

Mike DeLaura

Michael DeLaura

Jill DeLaura

Katie DeLaura

Daniel Gamalski

Rico Garcia

Nicholas Joseph

Lucas Khalil

Terry Lassaline

Kevin Martin

Tyler Petrucci

Kyle Pfahl

James Romeo

Brandon Slicker

Tyler Thomas

Joshua White

James Horner

Joseph Iaquinta

Austin Paul

Cody Podlaskowski

Nicholas Rosso

Peter Skirpan

Jeff Charles

Chris Benvenuti

Kara Belanger

Reuben Bartlett

Daniel Anderson

Delilah Akers

Kelan Akers

Haylee DeCoste

Brian DeGuise

Leslie Ferrand

Lynn Gadzinski

Austin Gagnier

Mary Harris

Ashley Holmes

Nancy Leroy

Ryan McAllister

Jack Mifflin

Kelley Miko

Samantha Orr

Daniel Orr

Montgomery Owsiany

Stephen Rissman

Tony Romanelli

Matthew Rosso

Aaron Sohaski

Tony Tazzi

Shane Thiede

Adam Trevino

Bradly Tunney

Jeffery VanAssche

Melissa Zwicker

Karate Class Act Awards:

Cranes – Nicholas Joseph

Dragons – Daniel Gamalski

Tigers – Joshua White

Leopards – Austin Gagnier

Snakes – Delilah Akers

Phoenix – Kelley Miko

100 – Jill DeLaura

300 – Katie Hulet

450 – Chris Roman

500 – Mary Cortis

Karate Shining Star Awards:

Bradley Kent

Ryan Rewoldt

Outstanding New Student Awards:

Joesef Anton

David Halatsis

Outstanding Achievement Awards:

Stephen Ross

Joseph Iaquinta

Lauren Thomas

Mackenzie Kent

Mitchell Joseph

Allison McGregor

Alex Kraft

Nicholas Becker

James Cameron

Lexi Paul

Antonio Grice

Peter Skirpan

Demonstration Team:

Melissa Zwicker

Chris Brown

Mary Cortis

Brian DeGuise

Leslie Ferrand

Jeffrey Guina

Tony Romanelli

Daniel Khalil

Stephen Rissman

John Gaddis

Kelan Akers

Ryan McAllister

Aaron Sohaski

Montgomery Owsiany

Kelley Miko

Nancy Leroy

Lucas Khalil

Jeffery VanAssche

Top of Page

Back to R.I.M.A. Archives

View pictures from the banquet!!!

Post your comments about the event on our Message Board!!!